Kiemelt bejegyzés

"Ezt még én is tudom. Ha búzát rostálják, nem együtt rázzák-e a konkollyal?" / "És megparancsolom a bölcs tűznek..." / "A kérdés egyébként nem az, hogy mit ér, hanem hogy ki parancsol neki."

  "Szellemében és húsában egyként részesül az isteni természetből minden ember. Ez az oka, hogy Krisztus rejtélye nem pusztán egy ren...

2020-09-08

Jó az ostobának, az ostobát nem emészti kétség, az ostobaságnak fele is fél egészség!

 Akik nem mennek el... ; a "másik" 50% ( III. )


 

Akár örülhetnénk is..., ennyit nem ér el a "probléma", nekik nem "KELL" elmenniük. 

Ők nem szoronganak; vagy mert tudatlanok, vagy mert nem érintettek.


Európa nyugati felén egyfajta, már nem is lappangó törekvés mutatkozik a demokratikus rendszerek leépítésére, részben erre hivatkozva; ott ugyanis nem 50%, hanem sokkal több nem szokott rész venni a választásokon. ( Bár lassan ez is változni látszik, s ahol majd megjelennek az iszlamista pártok, ott majd újra fel fog értékelődni a demokratikus intézményrendszer, hiszen újra lesz min izgulni. )

 

Van egy érdekes könyv..., s érdekes "futamok" olvashatók benne:

"A válság jelei egyértelműek: miközben világszerte egyre többen vallják magukat a demokrácia hívének, történelmi mélypontra süllyedt a parlamentekbe, a kormányokba és a politikai pártokba vetett bizalom, évről évre csökken a választásokon való részvételi hajlandóság, s egyre inkább tér nyílik a populista pártok és vezetők számára." ( David Van Reybrouck: A választások ellen )

Mintha Soros Györgyöt olvasnánk. Mintha Ő diktálta volna tollba, hasonló stílus és tartalom.

Hasonló félelem, jaj csak nehogy más is hatalmat szerezzen e "proli-tömeg" felett. Mert ez már maga minimum 50%.


Reybrouck tovább bölcselkedik, s levon egy elég általános következtetést:

"Furcsa idők járnak a demokráciára: úgy tűnhet, mindenki vágyik rá, de hinni már senki nem hisz benne" ( David Van Reybrouck: A választások ellen )

 

Tehát ne válasszunk, mert az teret ad a diktátorok hatalomra kerülésének, hanem fogadjuk el nem  választott diktátorok parancsait; akik ki tudja honnan érkeznek és kiknek az utasításait hajtatják végre rajtunk.

Tényleg mintha Gyuri bácsit hallanánk..., mondjuk A Nyílt társadalom védelmében című könyvében.

"A mesterséges intelligencia és a gépi tanulás olyan eszközöket hozott létre a társadalom ellenőrzésére, amelyek mérhetetlen előnyöket biztosítanak az elnyomó rezsimek számára a nyílt társadalmakkal szemben. A diktatúrák számára ezek az eszközök hasznosak, a nyílt társadalmak számára viszont halálos veszélyt jelentenek. Ma az a feladatunk, hogy megtaláljuk az ellenszert, amivel kezelhetjük ezt a beépített előnyt." ( Soros György, A nyílt társadalom védelmében, 10 )

Tehát nem csak a demokráciát kell megszüntetni..., a szólásszabadságot is. Miféle "beépített előnyről" beszél?

 

"Soros György kultúrája maga a nihil." ( Orbán Viktor )


"A demokrácia ma törékenyebb, mint a második világháború óta bármikor. Ha nem vigyázunk, ez a demokrácia szép lassan a választások diktatúrájává változhat. De tulajdonképpen nincs is min csodálkoznunk. Hány olyan 18. századi találmányról tudunk, amelyiknél még ma, a 21. század elején sem találtunk jobbat? Postakocsi? Hőlégballon? Tubákos szelence? Nem leszünk népszerűek, de le kell vonnunk a következtetést: primitív módszer a választás. És halálra ítéli magát az a demokrácia, amely a választásokra szorítkozik. Ez pontosan olyan, mintha a légi közlekedést a hőlégballonra korlátoznánk, és tudomást sem vennénk a magasfeszültségű vezetékek, a sportrepülőgépek, a változékony időjárás, a forgószelek vagy épp az űrállomások létezéséről." ( David Van Reybrouck: A választások ellen )

Nevetséges okfejtés, hiszen még tanácsot sem ad, mi lenne az az "üdvözítő" módszer, amivel a "hőlégballont" sikeresen leváltaná. 


Egy a lényeg, ne szavazzunk, ne válasszunk, majd ők, a "kiválasztottak" ( ki tudja kik választották ki őket ) majd eldöntik a sorsunkat...., s erről könyv készül, lefordítják, kiadják és terjesztik drága pénzen.


Ha tökéletes világban élnénk, még az utolsó szint képviselőinek sem kellene elmenniük szavazni, hisz akkor"minden rendben" volna. ( Ettől persze nem kell félnünk, hisz ennek az esélye elég minimális... )

Sajnos, s szerencsére amire sokan vigyáznak az jobban védve van ( ~ Machiavelli ). 


Minél többen mennek el, annál többen szoronganak valamiért amit fontosnak éreznek életükben, amit szeretnek, ami szereti őket, s fájna nekik ha elvesztenék.

A magas részvételi aránynak örülni "szokás"..., "magasabb a legitimáció", mondogatják...; én kicsit szomorkodni is szoktam rajta, ez ugyanis rossz jel is lehet. 

Magyarország választópolgárainak 50%-a aggódik valamiért. Azaz megtámadva érzi magát, vagy azt hiszi meg van támadva. S ezt a legalsó 50%-ot valóban nem kellene bolygatni, de muszáj, hisz nincs meg a többség nélkülük..., ezért szokott eldurvulni a végére minden választási kampány, mert közülük is meg kell nyerni valamennyit.

Ám van ki kizárólag rájuk épít és számít arra, a felsőbb szintek árulói közül is lepénzelhet még valamennyit..., de ez hál'Istennek nem szokott működni, hisz ők alig mobilizálhatók, tehát kevés ritka pillanattól eltekintve demokráciában ez a réteg mindig alul marad azokkal egyetemben, akik erre építenének.

 

 

Marad hát az eredeti terv: kikerülni őket..., "Le a demokráciával!".

 

"Aki tehát fel akarná tartóztatni a demokráciát, magával Istennel szegülne szembe." ( Alexis de Tocqueville : A demokrácia Amerikában )


Eljöhet-e az a kor, amikor tényleg megszűnnek a választások? 

Gyanítom soha, akár a John Locke akár Thomas Hobbes szemszögéből vizsgáljuk a dolgot.

 

Értelmes, értéket felismerni képes és ismerő ember mindig aggódni fog, hisz értéket birtokol, s elveszteni nem szeretné; s ezt jó ember módjára másokkal egyeztetve kívánja megőrizni, erre való a választás. Nem hiába szokták "ünnepnek" is nevezni. 

Erről lebeszélni embereket vagy ostobaság, vagy gazemberség. A demokrácia önszabályzó..., a diktatúra, amit ajánlanak helyette, sosem az.

A diktatúra ostobákra épít, és ostobákat termel, akiknek minden mindegy..., vagy mert nem értik-érzik tetteik súlyát, vagy mert nem érdekli őket. Ők apró percemberkék, akik cseppet sem bölcsek, hisz a bölcsesség egyik fő kritériuma szerint minden esetben távlatos gondolkodás. 

 

A jelmondatuk lehetne:

"Jó az ostobának, az ostobát nem emészti kétség, az ostobaságnak fele is fél egészség!" ( Bródy János )

"Soros György kultúrája maga a nihil." ( Orbán Viktor )

A prolik kultúrája, a percemberkék diktatúrája, ha nem vigyázunk..., vagy főleg akkor ha hagyjuk, hogy kicsavarják kezünkből a demokrácia eszközét, hogy sorsunkat végleg mások döntsék el, mert hát a demokrácia "elavult" és már van jobb..., hát ők. De hogy mitől jobb azt meg se kérdezhessük, de ha mégis, semmiképp se dönthessünk róla. 

 

  

2019. 10. 19.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése