"Mert nem voltam goromba őhozzá, (...)"
Ez a "barátságosság...", a mi fogalmunk..., mi hoztuk létre; - de csak a fogalmat, a "barátságosság" létezik az idők kezdetétől fogva. Valahogy úgy ahogy Bonbaldil Toma szeret minden lényt az erdőjében..., s beszél hozzájuk.
A Pistis Sophia meghatározása azonban valahogy úgy "fordít", mint Cummings idézetét fordító személy, ő negatívból pozitívra, a mi megközelítésünket Pistis Sophia Jézusa pozitívból negatívra:
"Mert nem voltam goromba őhozzá, (...)", de hozzáteszi: Észrevette, hogy megértő vagyok, (...)."
Barátságossággal azokhoz fordulunk, akikhez nem vagyunk gorombák, miközben észrvesszük őket, tehát nem negatív, de még nem biztos, hogy cselekvő szeretet.
De minden későbbi barátság lehetséges alapja..., hogy megértő vagyok.
"Amikor Jakab ezt mondta, így szólt Jézus:
- Jól mondtad, Jakab. Ez a PISTIS SOPHIA kilencedik esdeklésének megoldása. Bizony bizony mondom nektek: elsőként mentek be a mennyek országába, minden Láthatatlan előtt és minden Isten és minden archon előtt, akik a tizenharmadik és a tizenkettedik eonban tartózkodnak. De nem csak ti, hanem mindenki, aki véghezviszi majd az én Rejtélyeimet.
Amikor ezt mondta, még hozzátette:
- Megértitek, amit mondok nektek?
Mária sietett elő, és így szólalt meg:
- Igen, Uram, egyszer azt mondtad nekünk, hogy az utolsók lesznek az elsők és az elsők lesznek az utolsók. Az elsők pedig, akiket előttünk teremtettek, azok a Láthatatlanok, akik az emberiség előtt keletkeztek, ők és az Istenek és az archonok. Az emberek pedig, akik megkapják a Rejtélyeket, elsőkként mennek be a mennyek országába.
Jézus ezt felelte neki:
- Jó, Mária. Majd folytatta beszédét, és ezt mondta tanítványainak:
- Amikor PISTIS SOPHIA kilencedik esdeklő énekét kihirdette, akkor újra nekiment az oroszlánfejű erő, mely minden erőt el akart venni tőle, így újra a világossághoz könyörgött, így szólván: „Ó, világosság, melyben kezdettől fogva hittem, miattad tűrtem a súlyos szenvedéseket, segíts nekem!" És bűnbánata ebben az órában elfogadtatott! Az Első Rejtély meghallgatta, és az Ő parancsára küldtek ki engem. Segítségére siettem, és kivezettem a káoszból, mert megbánta, és mert a világosságban hitt, és nagy szenvedéseket és próbákat kellett eltűrnie. Az isteni Authádész félrevezette őt. Semmi más nem vezette őt félre, csak egy olvan fénverő, mely hasonlatosságot színlelt azzal a világossággal, amelvben hitt. Ezért küldtek ki engem az Első Rejtély parancsára őhozzá, hogy titokban segítsek neki. Én azonban még egyáltalán nem mentem az eonok területéhez, hanem kimentem közülük, anélkül, hogy bármelyik erő tudta volna ezt, sem a legbelsőbb erői, sem a legkülsőbbeké; csak az Első Rejtély tudta. Az történt, hogy amikor a káoszhoz értem, hogy segítsek neki [PISTIS SOPHIÁNAK], felismert Engem. Észrevette, hogy megértő vagyok, fényesen ragyogok és irgalmas vagyok őhozzá. Mert nem voltam goromba őhozzá, mint az oroszlánkinézetű erő, mely elrabolta SOPHIA világosságerejét és szorongatta, hogy minden belső világosságát elvegye. SOPHIA látta, hogy az oroszlánkinézetű erőnél tízezerszer világosabban fénylettem, s hogy nagyon irgalmas voltam hozzá. Felismerte, hogy a magasságok magasságából származom, amelynek világosságában kezdettől fogva hitt. PISTIS SOPHIA így felbátorodott, és kimondta tizedik esdeklését a következőképpen:
1. Szükségemben hozzád kiáltottam, ó, Világosságok Világossága, és te meghallgattál.
2. Ó, Világosság, mentsd meg az erőmet az igazságtalan és istentelen ajkaktól és ravasz csapdáktól!
3. A világosságot, melyet ravasz üldözéssel vesznek el tőlem, nem viszik el tehozzád.
4. Mert Authádész, a kegyetlen, hálóit és csapdáit kivetette.
5. Jaj nekem, mert saját lakóhelyem messze volt, én pedig a káosz lakóhelvein voltam!
6. Erőm olyan területeken feküdt, melyek nem az enyémek.
7. A kegyetlenekhez irgalomért könyörögtem, de könyörgésem ellenére ok nélkül küzdöttek ellenem." ( Pistis Sophia, 52. fejezet )
A beszélgetés művészete című festményt René Magritte 1963-ban készítette, nem sokkal halála előtt; - lehet hogy Pistis Sophia beszélget rajta Krisztussal?
"És bűnbánata ebben az órában elfogadtatott!" |
Mária kérdése így nyer választ..., a legutolsó aki mindenki szolgája..., aki barátságos minden lénnyel, az ilyenekből lesznek az elsők; - a ők a legfontosabbak.
"Ha valaki közületek nagy akar lenni, legyen a szolgátok, és ha valaki közületek első akar lenni, legyen mindenkinek a szolgája." ( Mk 10,43-44 )
( · ἀλλ’ ὃς ἂν θέλῃ μέγας γενέσθαι ⸃ ἐν ὑμῖν, ἔσται ὑμῶν διάκονος, καὶ ὃς ἂν θέλῃ ἐν ὑμῖν εἶναι ⸃ πρῶτος, ἔσται πάντων δοῦλος · )
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése